WING CHUN GUNG FU

To chiński system walki wręcz spopularyzowany przez ostatnie filmy "IP MAN", a także przez Bruce Lee. Przeznaczony jest on zarówno dla dzieci, młodzieży jak również dla ludzi w podeszłym wieku.  Nieważne ile masz lat, musisz tylko chcieć. My damy Ci wiedzę, skuteczną metodykę i ułatwimy zwiększyć sprawność, umiejętności i poczuć się bezpieczniejszym. Wszystko zależy od Ciebie !


 

Sifu Mario Lopez - Szef organizacji CRCA z siedzibą w Niemczech. Urodził się w 1964 roku. Jest synem hiszpańskich rodziców .Pierwszą lekcję Wing Chun miał w 1980 roku. To wtedy obiecał sobie, że będzie nauczycielem i tak się stało w 1995 roku kiedy otworzył swoją pierwszą szkołę. Z czasem uczniów było coraz więcej i zaczęło brakować miejsca na sali.  Dziś Jego Akademia ma 470 metrów kwadratowych i przyjeżdżają tu Jego uczniowie z 11 krajów świata. Kiedy Mario zaliczył 3 stopień czarnego pasa Dai Sifu Randy Williams oświadczył całej organizacji, że Mario  jest z pierwszej linii przekazu i wręczył mu Jade Ring symbolizujący przywództwo w CRCA. Tym samym, Mario został w 2016 roku Szefem CRCA. 

 

LINIA PRZEKAZU

 

Ip Man - Bruce Lee - Ted Wong Kam Ming - Randy Williams - Mario Lopez - Roman Barwiński

 

Ip Man - Ho Kam Ming - Randy Williams - Mario Lopez - Roman Barwiński

 

Ip Man - George Yau - Randy Williams - Mario Lopez - Roman Barwiński


 

Roman Barwiński - Główny instruktor CRCA w Polsce i prywatny student sifu Mario Lopez'a, trener samoobrony i specjalista dietetyki. Wing Chun rozpoczął trenować w 1990 roku w Toruniu. Kontakty zapoczątkowane w 2003 roku z Mario zaowocowały współpracą i pozwoliły mu trenować pod okiem samego mistrza. Efektem trudu włożonego w treningi było przyznanie mu  przedstawicielstwa międzynarodowej organizacji CRCA i mianowanie go jedynym instruktorem CRCA Wing Chun w Polsce. Dziś, Roman to były oficer SZ RP z doświadczeniem wojennym i ojciec pięknych córek. Prowadzi zajęcia grupowe ale także kursy i konsultacje prywatne z zakresu zagrożeń, samoobrony i Wing Chun Gung Fu zgodnie z programem organizacji CRCA

 

STUDENCI PRYWATNI

Tomek, Kuba i Hubert

FORMY

 

 

Siu Leem Tau – „Mała Myśl”, nazwana tak, ponieważ zawiera 108 ruchów – 108 „małych pomysłów”, nasion z których będzie rosnąć reszta Twojego Wing Chun.

 

 

Chum Kiu – „Szukanie mostu”, nazywana tak, ponieważ trenujący szuka tutaj kontaktu „Mostem”, aby uzyskać przewagę nad przeciwnikiem.

Mook Yan Joang Fot Yut Ling Bot - forma na drewninym manekinie.

Biu Jee – “Strzelające palce”. Trenujący uczy się jak stosować dźwignie i duszenia. Poznaje techniki walki w parterze, obronę ostateczną, techniki strzelających palców (Biu Jee Sau) i dodatkowe uderzenia jak Foong Ngon Kuen i Gyeung Jee Kuen.

Look Deem Boon Gwun  – forma z długim kijem.

Bot Jom Doh – forma z nożami motylkowymi. 

Jook Wan – forma z kołem ratanowym.

POZIOMY ZAAWANSOWANIA

 

Pas niebieski

Możesz zastanawiać się dlaczego zaczynamy od niebieskiego pasa a nie białego albo żółtego tak jak w innych sztukach walki. Otóż, kiedy założyciel C.R.C.A. “Seef ” Randy Williams stworzył system pasów w latach 80’ istniały tylko szkoły C.R.C.A. w USA. Dziś posiadamy je na całym świecie. Niebieski pas oznaczał: „Opanowałeś wszystkie podstawy – możesz odwiedzać inne kraje, szkoły C.R.C.A. i trenować z nimi bez spowalniania grupy.”

Dzisiaj oznacza to coś innego – „Podstawy, które zawarte są w pierwszym teście to fundament całego Twojego przyszłego Wing Chun”. Jeśli naprawdę opanujesz ten test Twój Wing Chun będzie ostry – to pomoże Ci w sytuacjach samoobrony oraz kiedy będziesz uczył swoich młodszych „Braci i Siostry”.

Pas żółty

Test ten zawiera pełną wiedzę na temat naszej pierwszej formy Siu Leem Tau (SLT) – „Mała Myśl”. Nazywanej tak, ponieważ zawiera 108 ruchów – 108 „małych pomysłów”, nasion z których będzie rosnąć reszta Twojego Wing Chun. Forma Siu Leem Tau zawiera koncepcje takie jak Hay Goang – oddychanie Chi, siła zewnętrzna, wyjście i cofnięcie siły, energia Yin/Yang, wybór najlepszego momentu do działania, siła szarpnięć, teoria linii środkowej oraz wielokierunkowego przemieszczania. Trenujący uczy się terminologii i setek aplikacji bojowych.

Pas czerwony

Test ten zawiera pełną wiedzę na temat naszej drugiej formy, Chum Kiu (CK) – „Szukanie mostu”. Nazywana tak, ponieważ trenujący szuka tutaj kontaktu „Mostem”, aby uzyskać przewagę nad przeciwnikiem. W C. R. C. A. Wing Chun mówiąc o „Moście”, mamy na myśli przedramię. Forma Chum Kiu zawiera koncepcje jak utrzymać mobilną postawę, jedność ciała, oczy skupione na sile i teorii poziomej linii środkowej. Trenujący uczy się terminologii i setek aplikacji bojowych.

Pas zielony

Test ten zawiera pełną wiedzę na temat pierwszych 60 ruchów naszej formy na manekinie – Mook Yan Joang (MYJ) Fot Yut Ling Bot. Mook oznacza „Drewno”, Yan oznacza „Człowieka” lub „Osobę”, Joang oznacza „Post”, Fot oznacza „Technikę”, Ling oznacza „Sto” i Botmeans „Osiem”. Możemy więc to przetłumaczyć jako „108 technik drewnianego człowieka”. 60 pierwszych ruchów w formie MYJ obejmuje wiele technik z SLT i CK. Jest to pierwszy raz kiedy trenujący wykonuje techniki w tej postaci – w SLT i CK wszystkie ruchy były bez kontaktu. W formie MYJ każdy ruch to kontakt. Trenujący zapamiętuje, że stosowane struktury technik takich jak Pock Sau, Kau Sau, Huen Sau i wielu innych są tutaj inne niż w SLT i CK. Związane jest to z tym, że w pierwszych dwóch formach brak jest „Kontaktu Mostem”.

Trenujący podczas testu odpowiada na pytania takie jak „Dlaczego otwory są kwadratowe?” i jak będzie działać Teet Kiu Sau – „Żelazna Ręka Mostu”. Z czasem ramiona trenującego stają się cięższe i cięższe.

Pas brązowy

Test ten zawiera pełną wiedzę na temat naszej trzeciej formy, Biu Jee (BJ) – “Strzelające palce”. Trenujący uczy się jak stosować dźwignie i duszenia. Poznaje techniki walki w parterze, obronę ostateczną, techniki strzelających palców (Biu Jee Sau) i dodatkowe uderzenia jak Foong Ngon Kuen i Gyeung Jee Kuen. Uczy się terminologii i setek aplikacji bojowych a także chińskiej terminologii i jej tłumaczenia.

Pas czarny 1

Test ten obejmuje ostatnie 48 ruchów formy Drewnianego Manekina, która zawiera wiele technik z BJ. Trenujący uczy się jak zbudować drewnianego manekina a także jak wykonywać inne ćwiczenia na manekinie jak Chee Sau, Gahng Gyeuk, Lop Sau i wiele innych. Test ten zawiera 108 pytań. Trenujący uczy się chińskiej terminologii i jego tłumaczenia jak również ćwiczenia „Żelazna Dłoń”.

Pas czarny 2

Test ten zawiera pełną wiedzę na temat Look Deem Boon Gwun (LDBG) – formy z długim kijem. Trenujący uczy się wykonać prawidłowo formę LDBG – 72 ruchy w obu kierunkach (zaczynając od długiego końca kija z prawej strony i po zakończeniu formy, zmianie rąk i przejściu przez całą formę jeszcze raz ale tym razem z długim końcem kija z lewej strony). Uczy się on również linii przekazu przedmiotowej formy.

Trenujący uczy się walczyć kijem a także zdobywa wiedzę jak techniki bez broni przełożyć na walkę kijem. Jedną z zalet treningu z kijem jest dodatkowa waga z którą trenujący musi sobie poradzić. Daje mu to więcej siły i prędkości w jego technikach ręcznych.

Pas czarny 3

Test ten zawiera pełną wiedzę na temat Bot Jom Doh (BJD) – formy z nożami motylkowymi. Trenujący uczy się wykonać prawidłowo formę 108 ruchów – w tym poznaje jej chińską terminologię i aplikacje a także zdobywa wiedzę dotyczącą pochodzenia formy oraz zastosowania 8 punktów noża i jego rodowodu. Podobnie jak z kijem, zaletą treningu z nożami jest ich dodatkowa waga z którą musi sobie poradzić trenujący. Daje mu to więcej siły i prędkości w jego technikach ręcznych. Trenujący uczy się malować chińskie znaki zawarte w nazwach wszystkich poznanych form. Na czarny pas III  trenujący musi zaliczyć także test siły. Zaliczone ćwiczenia takie jak forma 108s i 1024 kopnięcia potwierdzają, że trenujący jest w dobrej formie.

Uwaga: Jeśli „skończysz ” naukę systemu możesz otrzymać czarny pas IV i wyższy jeśli pomożesz komuś innemu osiągnąć poziom czarnego pasa III, IV etc.

 

  

 

ZADZWOŃ DO MNIE

(+48) 791 110 174

LUB NAPISZ

I UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNY TRENING

 

 

Przejrzyj naszego fanpage'a na Facebook'u i biegnij na trening.

 

Czekam na Ciebie !

Ming