CLOSE RANGE COMBAT ACADEMY
TWOJA WYMARZONA SZKOŁA

Kanał YouTube !

Subskrybuj kanał CRCA Polska aby być zawsze na bieżąco !

Przejdź dalej

CRCA INTERNATIONAL

 

Close Range Combat Academy (CRCA) to międzynarodowa organizacja zajmująca się propagowaniem systemu Wing Chun Gung Fu. CRCA otwarta jest na indywidualnych praktyków i grupy zajmujące się sztukami walki, które chciałyby zostać częścią rodziny Wing Chun. Organizacja powstała w 1988 roku i została założona przez Dai Sifu Randy Williamsa. Podczas powstawania linii przekazu Wing Chun Gung Fu w CRCA, Sifu Williams skupił się na połączeniu zdobytej wiedzy u swoich nauczycieli - George Yau Chu, Ted Wong Kam Ming i swojego osobistego doświadczenia w sztukach walki. System CRCA nie jest taki sam jak wiele innych przekazów Wing Chun. Sifu Williams uważa, że Wing Chun jest wyrazem życia w sztukach walki wręcz i musi zmieniać się oraz ewoluować w nowych sytuacjach w jakich może znaleźć się wojownik. Dlatego Wing Chun Gung Fu CRCA opiera się głównie na praktycznym zastosowaniu technik. 

21 lutego 2016 roku Seef Randy Williams wręczył Jade Ring dla Sifu Mario Lopeza, symbolizujący przekazanie przywództwa w CRCA, mówiąc: ”Niech siła będzie z Tobą, CRCA od teraz jest Twoje”. Oświadczył, że poświęcenie Mario, zaangażowanie i zdobycie kompletnej wiedzy w CRCA uczyniło go jedynym studentem kwalifikującym się do osiągnięcia sukcesu jako Szef CRCA. Od tego czasu misją Mario jest rozwój CRCA na świecie ukierunkowany na rozszerzenie wpływów szkoły, jej widoczność i swobodny dostęp do wiedzy.

 

CRCA International

 

CRCA POLSKA

Idea szkoły narodziła się w 1997 roku w Szczecinie, kiedy grupa zapaleńców zaczęła się spotykać w wynajmowanej wspólnie sali gimnastycznej.  Spotkanie sifu Mario Lopez'a w 2003 roku przyczyniło się do rozmów w sprawie przedstawicielstwa i było początkiem wspólnych treningów w Niemczech i w Polsce. W efekcie w 2016 roku sifu Mario przekazał oficjalnie instruktorowi CRCA Romanowi Barwińskiemu reprezentację organizacji w naszym kraju. I chodź może się wydawać, że to tak niedawno to jednak należy pamiętać, że zaczęło się od kasety video Randy Williamsa. Dla nas, którzy już ćwiczyli od kilku lat to był sygnał, że trzeba ruszyć dalej. I za to Ci Mario, dziękujemy !

SYSTEM STOPNIOWANIA

Podobnie jak wiele innych szkół sztuk walki także CRCA International posiada własny system oceniania w celu identyfikacji poziomu umiejętności  i wiedzy w zakresie Wing Chun. Istnieje osiem stopni w systemie CRCA Wing Chun, każdy z własnym zestawem wymagań, które student musi opanować. Wymagania egzaminacyjne są rygorystyczne dlatego decyzja o przystapeniu do testu nie powinna być podejmowana pochopnie. 

W CRCA Polska dodatkowo posiadamy 8 testów dla studentów. Po zaliczeniu 4 testu możesz przystąpić do egzaminu na niebieski pas – student poziomu zaawansowanego. Jeśli opanujesz ten materiał Twój Wing Chun będzie kształtował Twoje zachowania i będziesz jak dziecko, które już potrafi wiele i jest przygotowane na więcej. Pomoże Ci to w sytuacjach samoobrony oraz kiedy będziesz uczył swoich młodszych „Braci i Siostry”. Po zaliczeniu 8 testu student jest przygotowany do zdania egzaminu na pierwszy stopień instruktorski – żółty pas. I co wtedy ? Rozpoczynamy przygodę z Wing Chun.

  

 

ZADZWOŃ DO MNIE

(+48) 791 110 174

LUB NAPISZ

I UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNY TRENING

 

 

Przejrzyj naszego fanpage'a na Facebook'u i biegnij na trening.

 

Czekam na Ciebie !

Ming