WING CHUN GUNG FU

To chiński system walki wręcz spopularyzowany przez ostatnie filmy "IP MAN", a także przez Bruce Lee. Przeznaczony jest on zarówno dla dzieci, młodzieży jak również dla ludzi w podeszłym wieku.  Nieważne ile masz lat, musisz tylko chcieć. My damy Ci wiedzę, skuteczną metodykę i ułatwimy zwiększyć sprawność, umiejętności i poczuć się bezpieczniejszym. Wszystko zależy od Ciebie !


 

Sifu Mario Lopez - Szef organizacji CRCA z siedzibą w Niemczech. Urodziła się w 1964 roku. Jest synem hiszpańskich rodziców .Pierwszą lekcję Wing Chun miał w 1980 roku. To wtedy obiecał sobie, że będzie nauczycielem i tak się stało w 1995 roku kiedy otworzyła swoją pierwszą szkołę. Z czasem uczniów było coraz więcej i zaczęło brakować miejsca na sali.  Dziś Jego Akademia ma 470 metrów kwadratowych i przyjeżdżają tu Jego uczniowie z 11 krajów świata. Kiedy Mario zaliczył 3 stopień czarnego pasa Dai Sifu Randy Williams oświadczył całej organizacji, że Mario  jest z pierwszej linii przekazu i wręczył mu Jade Ring symbolizujący przywództwo w CRCA. Tym samym, Mario został w 2016 roku Szefem CRCA.

 

LINIA PRZEKAZU

 

Ip Man - Bruce Lee - Ted Wong Kam Ming - Randy Williams - Mario Lopez - Roman Barwiński

 

Ip Man - Ho Kam Ming - Randy Williams - Mario Lopez - Roman Barwiński

 

Ip Man - George Yau - Randy Williams - Maroi Lopez - Roman Barwiński


 

Roman Barwiński - instruktor CRCA, a także trener samoobrony i specjalista dietetyki. Wing Chun rozpoczął trenować w 1990 roku w Toruniu. Kontakty zapoczątkowane w 2003 roku z Mario Lopezem zaowocowały współpracą i pozwoliły mu trenować pod okiem samego mistrza. Prywatne lekcje i trud włożony w treningi zaowocowały przyznaniem mu  przedstawicielstwa międzynarodowej organizacji CRCA i mianowaniem jedynym instruktorem CRCA Wing Chun w Polsce. Dziś, Roman to były oficer SZ RP z doświadceniem wojennym, mąż i ojciec pięknych córek. Prowadzi zajęcia grupowe ale także kursy i konsultacje prywatne z zakresu zagrożeń, samoobrony i Wing Chun Gung Fu zgodnie z programem organizacji CRCA.

 

 

POZIOMY UMIEJĘTNOŚCI

Jesli chcesz sprawdzić swoje umiejętności możesz podejść do bezpłatnych egzaminów. Każdy z nich składa się ze 108 pytań podzielonych na 3 testy po 36  pytań

 

 

 

 

 

 

OGÓLNY ZAKRES NAUKI

1. Forma Siu Leem Tau (SLT) – „Mała Myśl”. Nazywanej tak, ponieważ zawiera 108 ruchów – 108 „małych pomysłów”, z których będzie rosnąć reszta Twojego Wing Chun.

2. Forma Chum Kiu (CK) – „Szukanie mostu”. Nazywana tak, ponieważ trenujący szuka tutaj kontaktu przedramieniem, aby uzyskać przewagę nad przeciwnikiem.

3. Forma Mook Yan Joang Fot Yut Ling Bot (MYJ) -  „108 technik drewnianego człowieka”. 60 pierwszych ruchów w formie MYJ obejmuje wiele technik z SLT i CK, a 48 technik z BJ.

4. Forma Biu Jee (BJ) – “Strzelające palce”. Trenujący uczy się tutaj jak stosować dźwignie i duszenia. Poznaje techniki walki w parterze, obronę ostateczną, techniki strzelających palców (Biu Jee Sau) i dodatkowe uderzenia jak Foong Ngon Kuen i Gyeung Jee Kuen.

5. Forma Look Deem Boon Gwun (LDBG) – forma z długim kijem. Trenujący uczy się walczyć kijem, a także zdobywa wiedzę jak techniki bez broni przełożyć na walkę kijem. Jedną z zalet treningu z kijem jest dodatkowa waga z którą trenujący musi sobie poradzić. Daje mu to więcej siły i prędkości w jego technikach ręcznych.

6. Forma Bot Jom Doh (BJD) – forma z nożami motylkowymi.

7. Forma Jook Wan – forma z kołem ratanowym.

8. Szereg ćwiczeń ręcznych, nożnych i z bronią.

 

  

 

ZADZWOŃ DO MNIE

(+48) 791 110 174

LUB NAPISZ

I UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNY TRENING

 

 

Przejrzyj naszego fanpage'a na Facebook'u i biegnij na trening.

 

Czekam na Ciebie !

Ming